Katalog İstiyorum Bayi Girişi MSDS

Otomotiv Toz Boyaları

Otomotiv sektörü incelendiğinde toz boya bilincinin/öneminin daha yeni anlaşılmaya başlandığı görülmektedir. OEMlerin tedarikçileri tarafından geliştirilen projeler TIERler tarafından değerlendirilerek yeni Ar&Ge çalışmalarına zemin hazırlamaktadır. Böylece şu an otomotiv sektöründe kullanım alanı çok geniş olmayan elektrostatik toz boyaların yeni projeler için çalışmaları hız kazanmıştır. Bilindiği gibi bu sektör doğruluk, dürüstlük, güven ve hız üzerine kurulmuştur. Bunlar, Pulver bünyesindeki ekip ruhu ile bütünleştikçe düzgün projelere imza atılmaya devam edilecektir.

Pulver, otomotiv pazarında motor bloğu, denge çubuğu, amortisör yayı, silecek, koltuk aksamı, yakıt tankı, şase parçaları, iç metal aksamı ve jant boyaları ile yer almaktadır. Bu parçaların güvenlik ürünü olması nedeni ile görsellikten çok müşteri özel istekleri  göz önüne alınarak elektrostatik toz boyalar tasarlanmakta, testleri yapılmakta ve pazara sunulmaktadır. 

Bu kapsamda tasarlanan boyalar son kullanıcıdaki OEM testlerini kendileri tarafından yapılmak üzere müşterilerin onayına gönderilmektedir. Halen boyalar siyah, beyaz, gri, kırmızı ve tonları olacak şekilde üretilmektedir. Ancak gelen özel isteklere göre tasarlanan boyalar için renk seçenekleri bunlarla sınırlı olmayıp çeşitlendirilebilmektedir.

Otomotiv Toz Boyaları