Pulver Serin Toz Boyalar

Pulver Çevreci Çözümler

Dünyadaki enerji tüketiminin %40’ını binaların oluşturduğunu biliyor musunuz? Dünyanın yüzeyine ulaşan ışınların %50’sini oluşturan kızıl ötesi ışınlar, nüfuz ettiği nesnelerde ciddi derecelerde sıcaklık artışına sebep oluyor. Buna bağlı olarak bina üzerinde bulunan koyu renkli nesneler, açık tonlara kıyasla radyasyonu daha çok emiyor ve sıcaklık artışının normalden daha yüksek seviyelere çıkmasına yol açıyor. Bu durum; hava kirliliğini, enerji tüketimini ve iklimlendirme maliyetini artırıyor. Binaları sıfırdan tasarlayan ya da var olanları dönüştüren pek çok mimar ise bina üzerinde kullanacağı boyanın çevreye olan zararlı etkilerini göz önünde bulundurarak gelecek nesiller için çevreci bir çözüm yolu arıyor. İşte tam da bu noktada Pulver’in Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen ve yenilikçi teknolojiyle üretilen serin toz boyalar, mimarlara her tasarımını çevre dostu binalara dönüştürebilmesi için mükemmel bir olanak sağlıyor.

Pulver tarafından koyu renklerde tasarlanan serin toz boyalar, sıcaklık artışını kontrol altında tutacak şekilde özel olarak üretiliyor. Böylece alüminyum yapı bileşenindeki yüzey sıcaklığını düşürerek hem kentsel ısı adası etkisini önemli ölçüde azaltıyor hem binaların dış cephelerinin aşırı derecede ısınmasını engelliyor. Bu sayede binanın soğutulmasında kullanılan fazla enerji tüketiminin de önüne geçiyor. Bilindiği üzere günden güne artış gösteren karbon emisyonunu, atmosferin iç yüzeyini kaplıyor ve güneşten gelen ışınların geri yansımasını engelleyerek dünyadaki sıcaklığın artmasına sebep oluyor. Bu durum, son yıllarda hepimizin yakından gözlemlediği değişen hava olayları neticesinde geri dönüşü olmayan büyük bir iklim krizine doğru yol alıyor. Günümüzde bu temel sorunun farkında olan pek çok insan, tercihini özellikle aile ortamı için güvenli solunum olanağı sunan ve doğal kaynaklara zarar vermeyen çevre dostu binalardan yana kullanıyor.

Toz boya alanında Türkiye’de ilk Ar-Ge merkezine sahip Pulver Kimya, iklim krizini önlemek ve insanlara sağlıklı bir yaşam alanı sunmak amacıyla çıktığı yolda serin toz boyaları üreterek toz boya sektörüne adını altın harflerle yazdıran öncü firmaların başında geliyor. Geleceği ve doğayı düşünerek bina tasarlayan mimarlar, serin toz boyalar sayesinde hava kirliliğinin ve CO2 emisyonunun azalmasına büyük oranda katkıda bulunarak doğal kaynakların korunmasını sağlıyor. Böylece iklimlendirme maliyetini doğrudan en aza indirgemiş oluyor. Sunduğu tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra serin toz boyaları her iklim koşuluna uyum sağlayan biçimde üreten Pulver, yenilikçi son teknoloji ürünüyle binaların kaplama ömrünü uzatarak sürdürülebilirliğe de destek oluyor.

Binaların cephe bileşenlerindeki yüzeylerin kusursuz görünüme kavuşması gerek mimarlar gerek tasarımcılar için büyük önem taşıyor. Çevre dostu serin toz boyalar, binaların estetiğine şimdiye dek görülmemiş bir parlaklık ve pürüzsüzlük sunarak tüm cephelerin benzersiz ve bütün bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca iç ve dış mekânlarda hem uzun süre kullanıma imkân tanıması hem bina içi termal konfor sağlaması yönüyle de dayanıklılığı ve kalitesini gözler önüne seriyor. Pulver Kimya, sektörün en büyük renk veri tabanına sahip olduğu için mimarlara ve tasarımcılara sunduğu renk çeşitliliği bakımından da tercih kolaylığı sağlıyor.

Pulver Kimya ürünleri çevreye zarar vermemesi, insan sağlığını koruması ve mimarlara kolaylıklar sunmasıyla yoğun rağbet görerek günümüzde 30’dan fazla ülkeye güvenle ihraç ediliyor. Doğayı, insan sağlığını ve enerji kaynaklarını koruma hedefleriyle üretilen serin toz boyalar, dört mevsim kolay ve pratik çalışma avantajı sağlaması sayesinde bütçenize dost bir fırsat sunuyor. Siz de gelecek nesillere güvenle bırakabileceğiniz binalar hayal ediyorsanız Pulver Kimya’nın sizin için özel olarak ürettiği serin toz boyaları güvenle tercih edebilirsiniz. Böylece insanların içinde oturmaya can attığı çevre dostu binalar tasarlayarak ülkemizdeki en büyük projelerden birine imza atabilirsiniz.